• +90 224 569 80 01
  • Turanköy Mah. Turanköy 3. Sok. C Blok Apt. No:2/A Kestel / BURSA – TÜRKİYE
  • ARTI Tesis İşini

    Bilenler Yapıyor

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ


Kaplama tesislerinde havalandırma insan sağlığı ve tesis ömrü açısından en önemli konulardan biridir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken konu doğru mühendislik çalışması ile doğru malzeme seçimidir.

Havalandırma yapılacak olan banyolarda kullanılan kimyasallara göre aspiratörlerinizin malzemesi seçilmeli ve aspiratör içinde paslanmaya maruz kalabilecek plastik ile kaplanmamış hiçbir metal kısım bırakılmamalıdır. Davlumbazlar kolay temizlenebilir, kapaklı ve sökülebilir yapıda olmalıdır.

PUSH-PULL HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Adından da anlaşılacağı gibi bir taraftan üflenerek diğer taraftan emiş yapılan havalandırma sistemlerine Push-Pull Tarzı Havalandırmalar denir.

Bu sistemler banyoların her iki tarafından emiş yapmanın müsait olmadığı ya da her iki tarafında da davlumbaz olmasına rağmen yüzeyi geniş olan banyolarda tercih edilirler. 1 mt den geniş banyolarda her iki taraftan ne kadar güçlü emiş yapılsa da banyo ortalarından çıkan buharın ve gazın tamamının ortamdan sadece emiş yapılarak uzaklaştırılması mümkün değildir. Bu tarz durumalar da Push-Pull sistemi kullanmak emiş kalitesini artıracaktır.

Türkiye de bu tarz havalandırma sistemlerini tasarlayıp hesaplayan ve imalatını yapan tek firma olmaktan gurur duyarız.
files/20160818_092032.jpg

files/20160630_134656.jpg

files/20160630_134706.jpg

Artı Galvano Yüzey İşlem Kaplama Tesisleri İmalatı Bursa - TURKEY Otomatik Kaplama Tesisleri - Yarı Otomatik Kaplama Tesisleri - Havalandırma Sistemleri - Tesis Aksesuarları
Artı Galvano, yüzey İşlem sektöründe kaplama tesisleri imalatı yapmak amacıyla kurulmuştur
havalandirma-sistemleri-